Blog.er.cz - malý nevýznamný blog;-)
26
04

Nejčastější překlep webmasterů: youtube.cz

Na český webech je velké množství překlepů. Tím nejčastějším, kterého se dopouští i zkušení znalci Internetu, je právě drobná záměna koncovky.


Stránky video komunity YouTube.com jsou podle společnosti Alexa 3. nejnavštěvovanějším (podle Compete 7.) webem na světě.

V současné době je web vlastněn společností Google Inc., která je i vlastníkem české domény youtube.cz. Stránky na doméně youtube.cz žádné nejsou (resp. server nenalezen). Nevidím důvod proč Google doménu alespoň nepřesměroval na stránky youtube.com, poněvadž tak pravděpodobně přichází o velké množství návštěvníků. Je možné, že na stránce vyvíjí českou mutaci, ovšem nedostupnost na této doméně je poměrně velkou a zbytečnou hrubkou.

Zajímavostí je, že na doménu youtube.cz vede podle Jyxo 7463 zpětných odkazů, Morfeo nalezlo 729 zpětných odkazů směrujících na URL adresu http://www.youtube.cz. Daná adresa má také s-rank 75, což je více než má youtube.com (ta má 69).

Zpětné odkazy samozřejmě mají směřovat na adresu youtube.com, ovšem překlep je překlep. Dopouští se ho dokonce i autoři článků na serveru Lupa.cz v tomto článku.

Navíc čeští uživatelé Internetu provádí i jiné překlepy, když se snaží dostat na youtube.com, než pouze na koncovce( například youtoube, jutube a podobné...).

Hold chybuje každý...

Tomy | Přidat.eu záložku


« Předchozí - Následující »
---------------------------------------------

 

Komentáře

Nikdo ještě tento příspěvek nekomentoval. Buďte první!
 

Přidání komentáře

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat