Blog.er.cz - malý nevýznamný blog;-)
05
04

Compete.com - internetový audit

Compete.com Do současné doby existovala pouze jedna společnost, která se prostřednictvím svých technologií a prohlížečů pokoušela sledovat vývoj návštěvnosti webových stránek. Dnes jsou respektované společnosti dvě.Tou starší společností je Alexa.com, která je využívána především mezinárodními inzerenty pro zadávání reklamních kampaní, ovšem je pomocí ní i sledována návštěvnost webů pouze pro informační účely.

Pro sledování využívá toolbar, který si lze nainstalovat do prohlížečů Mozilla FireFox na stránce http://www.alexa.com/site/download?show=ff či Internet Explorer, prostřednictvím http://www.alexa.com/site/download?show=ie.

AlexaPomocí něj zaznamenává návštěvy i zobrazuje výsledky. Stránkám je přiřazován Alexa rank, jenž značí pořádí stránky (myšleno pro celou doménu druhého řádu) v návštěvnosti oproti ostatním internetovým doménám. Nejlepší je tedy #1. Pro zajímavost je dle Alexy nejlepší českou internetovou stránkou Seznam.cz, který má Alexarank okolo #28.


Novější obdobnou společností je Compete.com. Součástí nabízených služeb je právě i sledování návštěvnosti stránek prostřednictvím prohlížečů.

Do prohlížečů lze opět nainstalovat toolbar, který sleduje návštěvnost, ale zobrazuje i CompeteRank, počet lidí, kteří již web s nainstalovaným Compete toolbarem navštívili a příbuzná data. Na stránkách Compete lze po zaregistrování získat zdarma přístup k dvoum stránkám nejhledanějších slov souvisejících s určitou kategorií. TOP 1 000 000 stránek je opět řazeno dle pořadí vůči celkové návštěvnosti. Compete Rank je tedy nejelpší pokud je #1. Compete Rank se měří stejně jako u Alexi pro celou doménu druhého řádu.

Compete toolbar lze zdarma stáhnout pro Mozilla FireFox a Internet Explorer 6+ na http://tools.compete.com/.

Je možné, že Alexa Rank nebo Compete Rank využívají některé fulltextové vyhledávače pro řazení výsledku hledání (SERP), to ovšem zatím žádný vyhledávač nepotvrdil.

Nejlepší stránkou z tohoto hlediska je www.yahoo.com, která má AlexaRank i CompeteRank #1.

Tomy | Přidat.eu záložku


« Předchozí - Následující »
---------------------------------------------

 

Komentáře

Nikdo ještě tento příspěvek nekomentoval. Buďte první!
 

Přidání komentáře

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat